Skip to content
Technikum z uprawnieniami szkoły publicznej

Technikum Nauk Nowoczesnych

TERRA NOVA

O nas

Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova powstało w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w nowoczesnych dziedzinach jak informatyka czy programowanie.

W 2021r. zostaną utworzone cztery pilotażowe kierunki skupiające ambitną młodzież nie tylko z Polski ale również z zagranicy.

Szkoła zlokalizowana jest blisko centrum miasta. Praktycznie z każdej części Wrocławia można łatwo i wygodnie dojechać, również komunikacją miejską. Nowoczesne, doskonale wyposażone sale w sprzęt najnowszej generacji czekają na uczniów.

Zalety szkoły:

 • Budynek w dogodnej lokalizacji. 
 • Sale wyposażone w nowoczesny, multimedialny sprzęt. 
 • Nowe pracownie komputerowe.
 • Wysoki poziom nauczania.
 • Wykwalifikowana kadra nauczycielska.  
 • Świetne warunki do nawiązywania nowych znajomości.
 • Patronaty biznesowe nad wybranymi kierunkami.

Wady: Brak :-)

Jeśli szukasz szkoły, w której:

 • rozwiniesz swoje pasje, 
 • zdobędziesz wiedzę, która zapewni Ci pracę w wymarzonym zawodzie,
 • spotkasz życzliwych i pomocnych nauczycieli, którzy będą Cię wspierać w drodze do kariery, 
 • nawiążesz znajomości z rówieśnikami, którzy podzielają Twoje zainteresowania,

to Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova jest właśnie dla Ciebie.

Kierunki

TECHNIK INFORMATYK

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu informatyki, by w przyszłości móc pracować w branży IT.
Nauczysz się: montażu i obsługi komputera oraz urządzeń peryferyjnych, projektowania, wdrażania i administrowania sieciami komputerowymi, projektowania i administrowania bazami danych, tworzenia i administrowania witrynami i aplikacjami internetowymi.

Po ukończeniu szkoły będziesz mógł podjąć pracę jako:
• instalator sprzętu komputerowego
• projektant i programista baz danych
• administrator sieci komputerowych
• instalator i administrator systemów operacyjnych
• administrator baz danych

Wpisowe: 300zł Czesne: 250zł/m-c

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu rachunkowości, kontroli, audytu i finansów.
Będziesz mógł swobodnie poruszać się w obszarach związanych z: księgowością, obliczaniem płatności i opłat rządowych, naliczaniem wynagrodzeń, naliczaniem składek na ubezpieczenia społeczne, przeprowadzaniem analiz finansowych.

Po ukończeniu możesz pracować w:
• działach księgowości
• instytucjach finansowych
• bankach
• firmach ubezpieczeniowych
• instytucjach samorządowych

Wpisowe: 300zł Czesne: 150zł/m-c

TECHNIK PROGRAMISTA

Ucząc się na tym kierunku zdobędziesz wiedzę niezbędną do tworzenia i administrowania stronami internetowymi oraz bazami danych.
Nauczysz się: języka programowania, projektowania, tworzenia i testowania aplikacji webowych, projektowania, tworzenia i testowania aplikacji desktopowych, projektowania, tworzenia i testowania aplikacji mobilnych.

Po ukończeniu szkoły będziesz mógł pracować w:
• instytutach zajmujących się tworzeniem i utrzymaniem oprogramowania,
• firmach komputerowych sprzedających sprzęt komputerowy,
• firmach instalujących oprogramowanie i sieci komputerowe,
• centrach usług komputerowych,
• studiach graficznych.

Wpisowe: 300zł Czesne: 300zł/m-c

TECHNIK EKONOMISTA

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu rachunkowości, kontroli, audytu i finansów.
Poznasz wybrane zagadnienia z: księgowości, ekonomii, prawa, przedsiębiorczości, analizy finansowej.

Po ukończeniu nauki będziesz mógł podjąć pracę w:
• bankach,
• firmach ubezpieczeniowych,
• organach podatkowych,
• administracjach władzy państwowej i administracjach samorządu terytorialnego w departamencie finansów.

Wpisowe: 300zł Czesne: 150zł/m-c

Rekrutacja 2023/2024

Chcesz uczyć się w Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova? 
Przeczytaj jakie warunki musisz spełnić, żeby dostać się do naszej szkoły.

 • Uczniem Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova może zostać każdy, kto ukończył Szkołę Podstawową i nie ma ukończonych 18 lat. 
 • Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku.
 • Nie musisz zdawać egzaminów, wystarczy że wyślesz nam ba adres mailowy niezbędne dokumenty.
 • Pamiętaj, że ilość miejsc jest ograniczona. Im szybciej złożysz wniosek, tym większa szansa, że spotkamy się we wrześniu.
 • Po wypełnieniu wniosku prosimy o wysłanie na adres mailowy rekrutacja.tnn@terranova.edu.pl skan-kopie dokumentów: świadectwo ukończenia klasy 7, oceny bieżące (dla obcokrajowców wyniki końcowe klasy 8, oraz bieżące oceny klasy 9).
 • Jeśli masz pytania, zawsze możesz do nas napisać lub zadzwonić pod numer 790-160-702.

REKRUTACJA KROK PO KROKU

 1. Wypełnij krótki wniosek o przyjęcie do szkoły (dostępny obok) oraz wydrukuj i wypełnij podanie załączone poniżej w pliku PDF i wyślij skan na adres mailowy technikum@terranova.edu.pl.
 2. Po rozpatrzeniu wniosków szkoła skontaktuje się z Tobą w celu umówienia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.
  Ze względów bezpieczeństwa rozmowa może odbyć się on-line. Na pewno poinformujemy Cię o szczegółach.
 3. Na rozmowę przyjdź z rodzicem lub prawnym opiekunem. Koniecznie zabierz ze sobą świadectwo ukończenia VII klasy Szkoły Podstawowej oraz zaświadczenia o odbytych wolontariatach lub osiągnięciach sportowych czy artystycznych. 
 4. Jeśli wynik rozmowy będzie pozytywny, rodzic lub opiekun prawny może podpisać umowę ze Szkołą.
 5. Przynieś następujące dokumenty:
  – 
  oryginał świadectwa ukończenia klasy ósmej, 
  – kartę zdrowia, 
  – 2 zdjęcia legitymacyjne, 
  – orzeczenie poradni psychologiczno – pedagogicznej lub poradni specjalistycznej w przypadku uczniów z wadami wzroku, słuchu, narządów ruchu lub innymi schorzeniami.
 6. Przynieś zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.
 7. WPISOWE: 300 zł
  – PŁATNOŚCI MOŻNA DOKONAĆ PRZELEWEM
  – (POTWIERDZENIE PRZELEWU NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES SEKRETARIATU: technikum@terranova.edu.pl)
  – TECHNIKUM TERRA NOVA WROCŁAW nr konta 24102052260000620207061148
  – W tytule proszę wpisać imię i nazwisko oraz kierunek nauki.

To wszystko…

technikum@terranova.edu.pl

ZAŁĄCZNIKI:

DLA UCZNIA

Aktualności

LABORATORIUM ECDL

Laboratorium ECDL  Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova pomyślnie przeszło proces akredytowania Polskie Towarzystwo Informatyczne ECDL Polska . Uzyskaliśmy Europejski  Certyfikat Umiejętności Komputerowej , który  uprawnia do egzaminów naszych uczniów  w ramach Edukacyjnych Laboratoriów ECDL.

Dziś w technikum Terra Nova specjalni goście- jeż i skunks Geralt. Warsztaty ekologiczne z udziałem zwierząt na pierwszy dzień wiosny.

Dzięki Kamilowi Śmigielskiemu- nauczycielowi wychowania fizycznego, trenerowi taekwon-do i wielokrotnemu mistrzowi, młodzież miała okazję zapoznać się z tą piękną sztuką walki.

10 listopada 2021roku w Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova zorganizowaliśmy spotkanie naszych uczniów z przedstawicielami Klubu Kibiców Osób z Niepełnosprawnościami – Pawłem Parusem, Pełnomocnikiem Marszałka ds Osób z Niepełnosprawnościami i Michałem Fitasem, szefem Federacji Kibiców Niepełnosprawnych

Celem spotkania było przełamywanie barier i stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami.

W czwartek 14 października 2021 roku w Technikum Nauk Nowoczesnych został zorganizowany po raz pierwszy Dzień  Edukacji Narodowej . Dyrektor szkoły Karolina Kempiszak złożyła  życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszego zespołu:

„by codzienna praca dawała radość i satysfakcję, uznanie ze strony wychowanków oraz poczucie zawodowego spełnienia.” 

Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i wyrazów wdzięczności. W miłej atmosferze podczas twórczych rozmów każdy nauczyciel przedstawił swoje pomysły na dalszy rozwój Technikum.

Dzień  Edukacji Narodowej to doskonała okazja by podziękować tym, którzy wybrali ten ważny i wymagający zawód. Wiele osób dopiero stając dorosłymi rozumie , jak ważny był wkład nauczycieli w ich życie osobiste i karierę zawodową.

Dnia 12.10.2021 roku uczniowie Technikum Nauk Nowoczesnych Terranova wybrali się na wycieczkę do Sportowego Klubu Samuraj we Wrocławiu. Wyjazd miał na celu integrację grupy oraz aktywnie i sportowo spędzenie czasu w towarzystwie instruktorów Taekwondo, Boksu i innych sztuk walk, którzy profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem poprowadzili zajęcia. Instruktorzy kierowali się umiejętnościami każdego z uczniów. Pełen pozytywnych emocji wyjazd, jest dobrą prognozą na dalsze lata edukacji w Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova w przyjaznym i zintegrowanym zespole.

Organizator : Kamil Śmigielski

„Żadna rzecz nie da Ci tyle wolności co pasja” W duchu tej sentencji Pani dr Malwina Pietrzyk – Nowak nasza nauczycielka wychowania fizycznego w Technikum Nauk Nowoczesnych Terra Nova, ale także instruktorka tańca swoją pasję i zaangażowanie na zajęciach przekazuje młodzieży. Uczy podstawowych technik tanecznych oraz różnych stylów tańca. Jesteśmy pewni, że jest to bardzo ciekawa forma realizacji zajęć z wychowania fizycznego, rozwijająca wszechstronnie uczniów Naszego Technikum.

Kończy się miesiąc nauki szkolnej, który na zawsze zapisze się w historii Szkoły Integracji Społecznej Terra Nova we Wrocławiu. Uroczyście otworzyliśmy nowe Technikum Nauk Nowoczesnych!
Po zakończonych wakacjach z radością przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny 2021/2022. Uroczystość prowadziła Dyrektor Szkoły Karolina Kempiszak, która po powitaniu wszystkich obecnych omówiła zasady i reguły szkoły, przedstawiła całe grono nauczycielskie oraz pracowników szkoły. Z oficjalnym przemówieniem wystąpił Prezes Zarządu Terra Nova Sergiy Chulkov, który złożył gratulacje na ręce Dyrektora Szkoły a nowym uczniom życzył samych sukcesów. Tym samym uroczyście zostało otwarte nasze technikum. 
Nowoczesne sale, sprzęt multimedialny, specjalna sala relaksu podczas przerw, dobra lokalizacja, pozwalają uczniom od pierwszych dni zdobywać wiedzę. Zatrudniona kadra nauczycielska gwarantuje wysoki poziom nauczania w naszym technikum. Już nawiązują się pierwsze znajomości, młodzież poznaje koleżanki i kolegów z klasy, swoich wychowawców. Dwie otwarte w tym roku klasy rozwijają swoje pasje, zdobywają wiedzę, aby za kilka lat podjąć pracę w wymarzonym zawodzie. Czego już dzisiaj serdecznie życzymy.
PRZYJDŹ I ZOBACZ NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ SZKOŁĘ WE WROCŁAWIU
 • WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, żebyśmy wiedzieli że chcesz nas odwiedzić. 
 • Wybierz dogodną dla siebie godzinę 10.00, 12.00 lub 14.00.
 • 17 kwietnia przyjdź o ustalonej porze, oprowadzimy Cię po naszej szkole. 
 • Dla wspólnego bezpieczeństwa spotkania odbędą się w limitowanych grupach zgodnie z reżimem sanitarnym.
 • Jeśli Ci się spodoba, a z pewnością tak właśnie będzie, pomożemy Ci wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły.
 • Odpowiemy na wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy.

NIE ZWLEKAJ! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY JUŻ TERAZ.

ZAPRASZAMY!
UL. PRZEDMIEJSKA 6-10, WROCŁAW

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA DRZWI OTWARTE

FAQ

 • Ile czasu trwa nauka w Technikum?

Nauka trwa 5 lat i kończy się egzaminem maturalnym oraz egzaminem zawodowym.

 • Jak liczne będą klasy?

Planowana średnia liczba uczniów w każdej klasie to 25.

 • Ile będzie klas przyporządkowanych do jednego kierunku.

Zakładamy, że utworzona będzie jedna klasa na kierunku Technik Informatyk, jedna Technik Programista, jedna Technik Rachunkowości, jedna Technik Ekonomista. W przypadku bardzo dużego zainteresowania, szkoła rozważy utworzenie kolejnych klas.

 • Czy w szkole jest stołówka?

Nie

 • Co to znaczy, że szkoła ma oddziały mniejszości ukraińskiej. Czy to znaczy, że w szkole będą utworzone klasy tylko dla obywateli Ukrainy?

Nie. Szkoła jest polska, uczyć będą polscy nauczyciele i zajęcia prowadzone są w języku polskim. Jeśli uczeń urodzony w Polsce ma korzenie ukraińskie, może zadeklarować chęć nauki języka i historii ukraińskiej. Dla takich osób zostaną utworzone dodatkowe, nadprogramowe zajęcia.

 • Od której godziny będą się zaczynały lekcje?

Lekcje rozpoczynają się od godz. 8.00.

 • Czy lekcje będą się odbywały w systemie zmianowym?

Nie. Na chwilę obecną nie ma potrzeby wprowadzania takiego systemu.

Nauka trwa 5 lat i kończy się egzaminem maturalnym oraz egzaminem zawodowym.

Każda klasa będzie liczyć max. 30 uczniów.

Zakładamy, że utworzona będzie jedna klasa na kierunku Technik Informatyk, jedna Technik Programista, jedna Technik Rachunkowości, jedna Technik Ekonomista. W przypadku bardzo dużego zainteresowania, szkoła rozważy utworzenie kolejnych klas.

Nie. Szkoła jest polska, uczyć będą polscy nauczyciele i zajęcia prowadzone są w języku polskim. Jeśli uczeń urodzony w Polsce ma korzenie ukraińskie, może zadeklarować chęć nauki języka i historii ukraińskiej. Dla takich osób zostaną utworzone dodatkowe, nadprogramowe zajęcia.

Lekcje rozpoczynają się od godz. 8.00.

Nie. Na chwilę obecną nie ma potrzeby wprowadzania takiego systemu.

Kontakt

Logo Technikum@3x

Technikum Nauk Nowoczesnych
TERRA NOVA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI