TERRA NOVA

Liceum w Opolu Liceum Terra Nova

https://www.freepik.com

Dlaczego warto uczyć się w liceum ogólnokształcącym Terra Nova w Opolu?

Solidne przygotowanie do matury:

Liceum Terra Nova oferuje wyższy poziom nauczania niż technikum, co sprzyja lepszemu przygotowaniu do egzaminu maturalnego. To ważne, gdyż wynik na maturze otwiera drzwi na studia wyższe.

Różnorodność przedmiotów:

W liceum Terra Nova nasze uczniowie mają możliwość zgłębiania różnych dziedzin, takich jak języki obce, matematyka, chemia, biologia, historia czy geografia. To pozwala na rozwinięcie zainteresowań i odkrycie swoich mocnych stron.

Wspierająca atmosfera:

Liceum Terra Nova to miejsce, gdzie można spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Tworzymy przyjazna atmosferę, sprzyjającą rozwojowi naukowemu, społecznemu i kulturalnemu.

Możliwość wyboru profilu klas:

W liceum masz mozliwość wyboru profilu klas, np. medyczno-ratowniczy, medyczno-kosmetologiczny czy mechatronika z robotyką. Mozesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim zainteresowaniom i planom na przyszłość.

Przygotowanie do życia dorosłego:

W LiceumTerra Nova nauczymy ci nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności społecznych, krytycznego myślenia i samodzielności. To ważne aspekty przygotowujące ciebie do życia poza szkołą.

Jak zostać przyjetym do liceum Terra Nova?

O przyjęciu do wybranej klasy decyduje liczba punktów uzyskanych przez kandydata w
procesie rekrutacji.

Kandydaci muszą spełnić następujące wymogi:

  • Mieć ukończoną szkołę podstawową.
  • Wynik egzaminu ósmoklasisty
  • Oceny uzyskane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej

Kandydaci będą przyjmowani do liceum – wybranej klasy – od najwyższej liczby punktów do wyczerpania limitu miejsc.

Rektutacja

Nabór do liceum startuje od 1 marca 2024 roku.

Profile klas

 • Wpisowe: 300 zł
 • Czesne: 200 zł/m-c

Klasa medyczno-ratownicza to profil dla uczniów, którzy interesują się sprawami ratowania zdrowia i chcą pomagać innym. Rozszerzonymi przedmiotami są w niej biologia i język angielski, uczniowie poznają na czym polega praca ratownika medycznego. To profil dla osób z pasją i charakterem, które ratownictwo medyczne traktują jak misję. Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy w różnych warunkach. Zdobytą wiedzę i umiejętności będziesz mógł wykorzystać w życiu osobistym pomagając swoim bliskim w nagłych sytuacjach. Sprawdzisz czy ratownictwo medyczne to dziedzina, w której chcesz się rozwijać i pracować.

 • Wpisowe: 300 zł
 • Czesne: 200 zł/m-c

Klasa kosmetyczna to propozycja dla wszystkich którzy interesują się kwestiami beauty. Odpowiednia pielęgnacja skóry to nieodłączna część Twojej rutyny? Chciałbyś poznać zastosowanie przedmiotów przyrodniczych w codziennym życiu, na przykład w kosmetykach? Sprawdzisz czy kosmetyka to dziedzina z którą chcesz wiązać swoją przyszłość. Rozszerzonymi przedmiotami są w niej biologia i język angielski. Będziesz używać profesjonalnych kosmetyków takich marek jak: marek: Apis, Inglot, Bielenda Professional. Lekcje odbywają się w pełni wyposażonych pracowniach kosmetycznych wyposażonych w profesjonalny sprzęt do nauki zawodu kosmetologa.

 • Wpisowe: 300 zł
 • Czesne: 200 zł/m-c

Klasa wojskowa to propozycja dla wszystkich, którzy chcą związać swoją przyszłość z praca w wojsku i obronności. Jeśli  kierujesz grupą znajomych, kiedy wyjeżdżacie na wspólny wyjazd? Maksymalnie wykorzystujesz ten czas przez efektywne planowanie i zarządzanie? Lubisz znajdywać logiczne rozwiązania problemów? Ten profil jest dla Ciebie!

Głównym celem logistyki jest zoptymalizowanie procesu przepływu towarów oraz informacji między różnymi etapami procesu produkcyjnego i dystrybucyjnego przez odpowiednie planowanie, koordynację oraz zarządzanie działaniami.

 • Wpisowe: 300 zł
 • Czesne: 200 zł/m-c

Klasa mechatronika z robotyką to profil dla uczniów, którzy fascynują się nowinkami technologicznymi. Jeśli w oczach znajomych jesteś informatycznym specem? Ciekawi Cię świat elektrotechniki? Chciałbyś kiedyś wykonywać taki zawód w przyszłości? To kierunek dla Ciebie! Mechatronika to interdyscyplinarna dziedzina nauki: łączy w sobie zagadnienia mechaniki, informatyki, elektroniki i automatyki. Obejmuje także robotykę, której domeną są obecnie rozważania nad sztuczną inteligencją. Mechatronika zajmuje się projektowaniem, produkcją i kontrolą urządzeń i systemów, zawierających elementy mechaniczne, elektroniczne i informatyczne – są nimi na przykład roboty przemysłowe, systemy sterowania procesami produkcyjnymi czy systemy nawigacyjne!

 • Wpisowe: 300 zł
 • Czesne: 200 zł/m-c

Połączenie nauki przedmiotów ogólnych z profilem marketingu i social mediów skierowane jest do osób, które w przyszłości planują swoją karierę zawodową w działach marketingu, sprzedaży i promocji, na stanowiskach odpowiedzialnych za kształtowanie relacji z klientami, branży social media i e-commerce oraz w agencjach reklamowych i badawczych. Każdy absolwent będzie przygotowany do prowadzenia własnej firmy. Świat się zmienia, a razem z nim my, ludzie. Jeśli chcesz uczestniczyć w tym fascynującym świecie internetowej rewolucji, nabyć umiejętności jak rozpoznać potrzeby klientów, odpowiednio budować i prezentować markę, produkt, nawiązywać relacje z klientami, prowadzić media społecznościowe – budować zaangażowanie i zasięgi rozpocznij naukę na tym profilu!

Kontakt

ul. 1 Maja 9/18 (1piętro)
45-068 Opole

tel. 504 915 020,
tel. 797 933 025,
tel. 798 835 050
e-mail: liceum@terranova.edu.pl